26.09.2017

Planet Head Day - sierpień i wrzesień 2017

Firma Proffman, jako Partner Honorowy nieustannie wspiera fundację Instytut Gryphius wdrażającą program Planet Head Day w Polsce promując działania na rzecz współpracy różnych środowisk.

Podczas finału regat Tall Ship Races 2017, który odbył się na początku sierpnia przy Wałach Chrobrego w Szczecinie, funkcjonowało stanowisko Instytutu Gryphius. Kolejne wydarzenie w ramach tej akcji odbyło się podczas Targów Dziecko, Mama, Tata  w dniach 09-10 wrzesień 2017 w szczecińskiej Hali Arena Azoty.

Działania w ramach Planet Head Day, otwierające cykl spotkań edukacyjnych na rzecz osób stykających się z chorobami nowotworowymi i osób, które znajdują się w trakcie leczenia onkologicznego wzbudziły duże zainteresowanie i odzew różnych środowisk lokalnych.

W akcję PHD włączyło się m.in. Muzeum Geologiczne Uniwersytetu Szczecińskiego przy Wydziale Nauk o Ziemi oraz naukowcy zajmujący się astronomią i geologią. W muzeum od dawna prowadzone są zajęcia edukacyjne dotyczące znajdujących się w nim eksponatów z całego świata. Planet Head Day to również jedyna w swoim rodzaju interakcja, upowszechniania wiedzę poprzez różne formy zabaw dla dzieci i młodzieży, propagująca solidarność z osobami chorymi, również w formie fundraisingu (zbiórki pieniędzy).

Podczas tych wydarzeń swoimi doświadczeniami, wsparciem i radami dzielili się z nami lekarze z oddziału Świętego Mikołaja, reprezentujący Klinikę Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej szpitala przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie oraz członkowie Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i Inne Choroby Nowotworowe.

Brokerzy ubezpieczeniowi z Kancelarii Proffman Brokers służyli swoją wiedzą dotyczącą sposobów zapewnienia ochrony ubezpieczeniowej na wypadek zaistnienia poważnych chorób i możliwości finansowania procesu leczenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wsparcie szlachetnej idei niesienia pomocy potrzebującym. Dziękujemy także wszystkim odwiedzającym stanowisko Instytutu Gryphius, zwłaszcza najmłodszym - Wasze piękne prace stanowią doskonałe tło tego wydarzenia. 

Sukces tej akcji to Wasza zasługa!

Więcej informacji o prowadzonych formach działań dostępne jest na stronie: http://gryphius.eu i profilu https://www.facebook.com/InstytutGryphius

Kolejne wydarzenie to finał Pierwszego Planet Head Day Szczecin - 10 marca 2018 roku.


Proffman