14.03.2018

Finał Planet Head Day 2018 w Szczecinie

Proffman, w ramach prowadzonej działalności charytatywnej uczestniczył w organizacji i wspierał szczególną inicjatywę jaką jest akcja Planet Head Day.  W tegorocznej edycji 10.03.2018 roku w imprezie wzięło udział około 1500 osób a zebrane pieniądze przeznaczono na remont  szpitala onkologicznego dla dzieci w Szczecinie (oddział Św. Mikołaja) Z pośród wielu osób i instytucji angażujących się w to szlachetne przedsięwzięcie szczególne podziękowania kierujemy do Prezydenta Miasta Szczecina - Pana Piotra Krzystka, piłkarzy ekstraklasowego klubu Pogoń Szczecin, Uniwersytetu Szczecińskiego, Jerzego Owsiaka i Korpus NATO.

Projekt Planet Head Day, który ma na celu zmianę postawy wobec osób, które znajdują się w trakcie leczenia onkologicznego. 

Planet Head Day to inicjatywa wywodząca się z misji NASA New Horizons na Plutona. W roku 2007, gdy statek kosmiczny minął Jowisza, Uniwersytet w Maine na Presque Isle zorganizował pierwszy Planet Head Day. Celem akcji jest promowanie nauki i solidarności z osobami chorymi na raka. Podczas finału wydarzenia ochotnicy zbierający pieniądze, golą głowę i malują ją na wzór jednej z planet.

Tegoroczny finał Planet Head Day w Szczecinie, który odbył się dnia 10.03.2018 roku był pierwszą taką akcją w Polsce. Dziesiątki mężczyzn - w tym Prezydent Szczecina Piotr Krzystek, piłkarze Pogoni, żołnierze korpusu NATO, profesorowie, lekarze i inni uczestnicy, ogolili swoje głowy, które następnie przy użyciu farb pomalowano na wzór wybranej planety. Pieniądze z tej akcji przekazane zostały Stowarzyszeniu Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę z przeznaczeniem na remont pomieszczeń Poradni Onkologii i Hematologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, czyli popularnego oddziału św. Mikołaja w Szczecinie.

Kronika PHD https://www.youtube.com/watch?v=bNCQvlQP8DY

Finał PHD https://www.youtube.com/watch?v=f6TaB3Z4lmk

Proffman