Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) skippera i/lub załogi jachtu czarterowego

Wypadki się zdarzają. Nie tak trudno zwichnąć kostkę, naderwać mięsień lub niefortunnie upaść i uszkodzić kręgosłup. Nie mówiąc o udarze lub zawale.

Na okoliczność tych przykrych sytuacji można zagwarantować wypłatę świadczenia dla skippera lub skippera i załogi. Za relatywnie niską składkę można uzyskać wysoką sumę ubezpieczenia do podzielenia na ubezpieczone osoby. Dodatkowo, co bardzo ważne, ubezpieczyciel zapewnia również pokrycie kosztów akcji ratowniczej, a te potrafią być bardzo wysokie w przypadku potrzeby wykorzystania transportu lotniczego.

Ochroną ubezpieczeniową w ramach umowy objęte są m. in.:

  • wypadki powstałe w wyniku użycia bajbota (łódki dojazdowej/pontonu),
  • koszty transportu powrotnego do miejsca zamieszkania, uzasadnionego medycznie,
  • koszty transportu zwłok do miejsca zamieszkania,
  • typowe trwałe uszczerbki na zdrowiu powstałe w wyniku nurkowania, jak np. choroba kesonowa lub obrażenia błony bębenkowej, jak i śmierć przez utonięcie względnie uduszenie pod wodą, również w przypadku, kiedy nie są one skutkiem wypadku,
  • w ramach umowy ubezpieczone są również wypadki, kiedy osoba ubezpieczona w czasie podróży za granicą zostanie nagle dotknięta skutkami wojny lub wojny domowej,
  • koszty ratownictwa - także w przypadku zawału serca względnie udaru. Ubezpieczone są: koszty akcji poszukiwania rannych w wyniku wypadku, również wówczas, gdy istnieje tylko podejrzenie wypadku, takie jak zagrożenie na morzu lub mocne uszkodzenie jachtu.


Uwaga: udział w regatach i uczestnictwo w wyścigach motorówek mogą być ubezpieczone tylko za dodatkową opłatą.


Prześlij zapytanie:

*Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane

+48 91 432 38 60